Články

Najnovšie z nášho okolia

Martina Holpová – Žena roka za okres Vranov nad Topľou

Deň matiek patrí k najkrajším a najmilším sviatkom v roku. Odzrkadľuje sa v ňom jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Pri tejto príležitosti prijal predseda PSK PaedDr. Milan Majerský, PhD. v historickej budove DJZ v Prešove výnimočné žen...

Čitať viac

Štúrov Zvolen 2018

Dňa 04. 05. 2018 sa vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska uskutočnilo okresné kolo súťaže v rétorike Štúrov Zvolen 2018, ktorej sa zúčastnilo celkovo 16 súťažiacich zo základných a stredných škôl z okresu. Súťažiacich ho...

Čitať viac

Zemplínska Karička

Pod týmto folkórnym názvom sa prezentuje súčasné výtvarné umenie mladšej generácie zo zemplínskeho regiónu.

Čitať viac

Výtvarníci portrétovali

Dňa 25. apríla 2018 sa vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska znovu stretli amatéri – výtvarníci.

Čitať viac

Nositelia tradícií 2018

Milovníci folklóru sa opäť stretli 22. apríla 2018 v obci Nižný Hrušov, kde sa konala regionálna súťaž a prehliadka folklórnych skupín NOSITELIA TRADÍCIÍ 2018.

Čitať viac


Šaffova ostroha 2018 - Krajská súťaž a prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom

Dňa 15. 4. 2018 sme vo Vranove nad Topľou privítali najlepších sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Prešovského kraja zo Sniny, Raslavíc, Bardejova, Starej Ľubovne, Popradu a Dlhého Klčova.

Čitať viac

Žltý deň

Žltý deň je beseda, ktorú už tradične Hornozemplínske osvetové stredisko realizuje na základných školách v rámci Dňa narcisov.

Čitať viac

O regionálnych dejinách

6. apríla Hornozemplínske osvetové stredisko usporiadalo besedy s historikom Vlastivedného múzea Hanušovce nad Topľou Mgr. Petrom Šafrankom pre ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou.

Čitať viac

Vesmír očami detí 2018

Okresné kolo XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ bolo vyhodnotené 26. 3. 2018. Do súťaže sa prihlásili 5 ZŠ, 4 MŠ a 1 ZUŠ. Spolu zaslali 80 prác.

Čitať viac