Výstup na hrad Čičva

Oct 07, 2017

Slovensko je posiate množstvom historických hradov, z ktorých sú už dnes síce zrúcaniny, no v dobe svojej najväčšej slávy boli také majestátne, honosné a komplexné, že by sme z pohľadu dnešnej architektúry mohli len žasnúť a ticho závidieť. A závidia nám ich aj zahraniční turisti, ktorí ich považujú za objekty ako z fantasy sveta.

Popri našich hradoch často prechádzame autami, sú kulisami našich bežných trás a mnohí Slováci o nich takmer nič nevedia. Hornozemplínske osvetové stredisko, Obec Sedliská a Tovarné každoročne organizujú edukatívno-turistický výstup na hrad Čičva. Je to podujatie, ktoré sa realizuje vždy v prvú októbrovú sobotu a je súčasťou celoslovenského výstupu na 101 hradov a zámkov Slovenska. Atraktívnymi sprievodnými podujatiami, tak lákajú malých aj veľkých turistov k poznávaniu histórie i zmysluplnému tráveniu voľného času.

7.októbra sa na nádvorí spomínaného hradu zišlo vyše 100 účastníkov. O jeho histórii porozprávali nadšenci z občianskeho združenia Pro Futuro. Nechýbali ani animačné hry pre deti, či ukážky historického šermu. Najstarším účastníkom výstupu sa stal Eduard Šeba (67 rokov) , najmladším Adamko Husár (2roky), a najvzdialenejšími účastníkmi boli turisti z Liptovských Sliačov. Tradičným vyvrcholením podujatia bola vatra a spoločná opekačka.


Napísané: Oct 07, 2017