Vesmír očami detí

Mar 14, 2019

Vesmír očami detí Okresné kolo XXXIV. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ bolo vyhodnotené 14.3.2019. Do súťaže sa prihlásili 18 ZŠ, 7 MŠ a 2 ZUŠ s počtom 247 prác.
Porota v zložení: Mgr. Mária Dudová, Beáta Halandová, Anna Delyová.
Súťaže sa zúčastnili:
Materské školy: Vranov nad Topľou - Sídl. 1. mája, Okulka, Juh, Kukučínova, Bystré 311, Hanušovce ul. Budovateľská a Sedliská.
Základné školy: Bystré, Čaklov, Čičava, Ďapalovce, Hlinné, Holčíkovce, Ondavské Matiašovce, Sedliská, Slovenská Kajňa, Zámutov, Žalobín,Vranov n. T. - Bernolákova, Juh, Lúčna, Lomnická, Kukučínova, Síd. II., Spojená škola Budovateľská.
Základné umelecké školy: Hanušovce a SZUŠ Jastrabie n.T.

UDELENÉ DIPLOMY S POSTUPOM DO CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE:

1. kategória (MŠ)

Slávka Poperová, 6r., „Planéty“, MŠ Okulka 21, Vranov n. T., uč. G. Kopková
Gabriela Mülbauerová, 5r., „Vesmírni priatelia“, Kukučínová 103, Vranov n. T., uč. Mgr. Vladimíra Vislocká
Gréta Bindasová, 6.r., „Vesmírne dobrodružstvá“, Sídl. 1. Mája 68, Vranov n.T.,uč. Jana Rusnáková
Anna Demčáková, 5.r. „Tanec hviezdičiek“, Budovateľská 428/4, Hanušovce, uč. Mgr. Katarína Bindasová
Zita Kubová, 6.r., „Stretli sme ufónov“, Bystré 311, uč. Emília Petričková

2.kategória (1. - 4.. ročník ZŠ)

Sabina Giňová, 6.r., „Ja vo vesmíre“, Čaklov, uč. Mgr. Andrea Baranová
Kevin Kohút, 10.r., „Planéta“, Spoj. Škola Budovateľská 1309,uč. Mgr. Tomáš Končár
Diana Krasuľová, 8.r., „ Živý vesmír“, JUH 1054 Vranov n. T.,uč. Mgr. Lucia Kaminská
Vanesa Litvínová, 10.r., „Skladám si vesmír“, ZŠ Bernoláková 1061 Vranov n. T.,uč. Mgr. Ingrid Bančanská
Karin Kočišová, 12.r., „Bellov svet“, Seč. Polianka 558/1

3.kategória (5. - 9. ročník ZŠ)

Nikolas Žák, 14.r., „Lety do kozmu v budúcnosti“, Bernolákova 1061 Vranov n. T.,uč. Ľubica Hrinková
Filip Záhorák, 11.r., „Vesmírna stanica budúcnosti“, Bernolákova 1061 Vranov n. T.,uč. Ľubica Hrinková
Iva Baschierová, 14.r., „Vesmírne mesto“, Bernolákova 1061 Vranov n. T.,uč. Ľubica Hrinková
Jana Remetová, 14.r., „Hviezdne more“, Juh Vranov n. T.,uč. Mgr. Zuzana Demčáková
Vanesa Balogová, 13.r., „Môj vesmír“, Čaklov 495, uč. PaedDr. Katarína Havrilová

4.kategória (1.- 4. ročník ZUŠ)

Denis Huňák, 7.r., „UFO“, Jastrabie n.T., uč. Mgr. Art. Ľuboslav Krajňák
Tatiana Verčimáková, 11.r., „Letíme“, Hanušovce, uč. Mgr. Anna Hrehová
Jasmínne Sabinne Dreveňáková, 8.r., „Vesmírny chodník“, Hanušovce,uč. Mgr. Anna Hrehová
Tamara Haľková, 7.r., „Spokojný kozmonaut“, Hanušovce, uč. Mgr. Anna Hrehová
Mariana Orečná, 5.r., „Slimačia cesta“, Hanušovce, uč. Mgr. Anna Hrehová

5.Kategória (5.-9. ročník ZUŠ)

Roman Ovšák, 12.r., „Kozmonaut“,
Terezka Nadzamová, 12.r., „SPACE“,
Štefan Kotľár, 13.r., „SPACE ODDITY“,
Ján Kima, 12.r., „SPACE ODDITY“,
Stela Kroková, 14.r, „Matka Zem a vesmír“, „SPACE ODDITY“,(Víťazné práce sú zo ZUŠ Jastrabie n. T., uč. Mgr. Art. Ľuboslav Krajňák)

Ocenené práce budú zaslané do celoslovenského kola súťaže „Vesmír očami detí“ Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Ocenení žiaci z okresného kola z Vranova n. T. si diplomy prevezmú v júni na vernisáži okresnej súťaže DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2019.


Napísané: Mar 14, 2019